Zalety wykorzystania wyciskarki do soku

Jaki właściwie sens ma kupowanie wyciskarki do soków, skoro w sklepach jest tak duży wybór różnego rodzaju napojów z owoców i warzyw? Kiedy jednak przyjrzymy się dokładnie ich składom, szybko przekonamy się do świeżo robionych soków, które są pełne naturalnego smaku i witamin.

Jak wprowadzić do swojej diety większą ilość warzyw i owoców?

W codziennym menu każdego z nas powinno znaleźć się pięć porcji warzyw i owoców. Osoby, które nie są przyzwyczajone do ich jedzenia, a jednak chcą się zdrowo odżywiać, mają czasem problem z ułożeniem swojego jadłospisu. Bardzo dobrym sposobem na to, żeby przyjmować każdego dnia dużą ilość witamin i składników mineralnych jest picie świeżo wyciskanych soków. Najlepiej kupić własną wyciskarkę i robić dzięki niej rozmaite koktajle, które mogą być pożywnym elementem właściwie każdego z posiłków. To również doskonały propozycja na drugie śniadanie czy podwieczorek.

 

Jakie są zalety korzystania z wyciskarki do soku?

Korzystając z wyciskarki do soku możemy zmieścić w jednej szklance kilka rodzajów warzyw oraz owoców. Jest to więc stosunkowo prosty sposób na urozmaicenie swojej diety. Warto poszukać przepisów na koktajle, które mogą działać na nas w konkretny sposób, na przykład oczyszczać organizm, poprawiać jego odporność czy wpływać pozytywnie na wygląd cery.

 

Świeże soki są znacznie zdrowsze od tych z kartonów. Nawet jeśli na produkcie znajdziemy informację, że powstał w 100% z owoców, to i tak musiał być następnie poddany pasteryzacji. W procesie tym traci niestety część witamin i mikroelementów. Nie dotyczy to tylko soków jednodniowych, które nie wymagają konserwacji, jednak sporo kosztują. Na dłuższą metę znacznie bardziej opłacalne jest zainwestowanie w wyciskarkę.

 

Kiedy mamy możliwość samodzielnego robienia soków, wiemy dokładnie co znajduje się w ich składzie. Bez wątpienia nie będzie w nich cukru, słodzików, konserwantów czy wody. Mamy szansę tworzyć wyjątkowe połączenia warzyw i owoców, którego nie znajdziemy w żadnym sklepie. Ważne jest również to, że jeśli tylko włożymy nieco więcej wysiłku w dobieranie produktów do naszych soków, wówczas mogą powstawać wyłącznie z niepryskanych i całkowicie bezpiecznych, nawet dla małych dzieci, warzyw oraz owoców. Natomiast zanim zdecydujemy się na jakiś model wyciskarki, sprawdźmy czy można wrzucać do niej również zieleninę. Nie należy też mylić wyciskarki i sokowirówki. W tym drugim przypadku soki są rzadsze i mniej wartościowe.

 

Okazuje się, że picie soków z wyciskarki to skuteczny sposób na odchudzanie. Koktajle, w których przeważają warzywa mają bardzo mało kalorii. Poza tym dzięki nim stosunkowo długo nie czujemy głodu. Dlatego łatwiej jest trzymać się postanowienia polegającego na zjadaniu kilku posiłków o stałych porach. Jeśli jednak poczujemy wielką ochotę na jakąś przekąskę, zamiast batonika przygotujmy sobie sok z ulubionych owoców. W ten sposób łatwiej zachować smukłą sylwetkę. Na dodatek nie będziemy mieć wyrzutów sumienia, a wypicie takiego koktajlu na pewno sprawi nam przyjemność.


VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
One Response do “Zalety wykorzystania wyciskarki do soku”
  1. Para z gara

    I to, co mnie jeszcze przekonuje do wyciskarek – znika problem: co zrobić z suchą pulpą? :)

    VA:D [1.9.22_1171]
    Rating: +1 (from 1 vote)

Skomentuj...