Wyciskarka ręczna – sposób na zdrowy sok na wakacjach

Wakacje są trudnym okresem dla wszystkich, którzy starają się utrzymywać dobrą formę oraz prowadzić zdrowy tryb życia. Częste wyjazdy, inny tryb dnia oraz upalnie dni powodują, że niekiedy nie ma chęci, czasu czy nawet możliwości, na utrzymanie narzuconego przez siebie rygoru. Są jednak sposoby na utrzymanie diety, nawet podczas wakacyjnego wyjazdu – ręczne wyciskarki.

Dlaczego warto pić wyciskane soki?

Coraz więcej mówi się o tym, że to co jest sprzedawane w sklepach ma niewiele wspólnego z prawdziwym jedzeniem. Dobrym przykładem są warzywa i owoce, które nafaszerowane są różnego rodzaju chemikaliami. Podobnie jest z sokami, które pełne są konserwantów.

Tymczasem dietetycy zalecają, by soki były jedną z pięciu porcji warzyw i owoców podczas dnia. Dlatego, by być całkowicie pewnym, warto jest wyciskać je samodzielnie, za pomocą wyciskarek jednoślimakowych lub sokowirówek. Sprawdzą się do tego również wyciskarki ręczne.

Dodatkowo podczas lata często jesteśmy ospali i zmęczeni wysokimi temperaturami. To wszystko sprawia, że niekiedy nie mamy ochoty na pełnowartościowy posiłek. Dlatego, by zapewnić sobie rzetelną porcję witamin, która dodatkowo da nam orzeźwienie, warto jest zastępować tradycyjne śniadania sokami.

Czym cechują się wyciskarki ręczne?

Warto jest zaopatrzyć swoją kuchnię takim sprzętem, jak wyciskarki jednoślimakowe, które nie tylko wytwarzają zdrowe soki z warzyw i owoców, ale również mogą mielić kiełki, a nawet orzechy. Niektóre z nich posiadają specjale nakładki, dzięki którym możliwa jest produkcja przecieru pomidorowego czy innych past.

Należy jednak zwrócić uwagę na wyciskarki ręczne. Rynek pełen jest różnych rodzajów gadżetów tego typu. Ich największą zaletą jest niska cena, która w porównaniu z wyciskarkami jednoślimakowymi jest sprawą wręcz groszową.

Drugim aspektem na jaki należy zwracać uwagę jest fakt, iż wyciskarki ręczne zazwyczaj nie zajmują wiele przestrzeni w kuchni. Nieco większe modele można przymocować do blatu, jednak bez problemu można zakupić wyciskarkę, która mieści się w dłoniach. Najmniejsze modele można obsługiwać jedną ręką, a swoim wyglądem przypominają tłuczek. Dzięki tym cechom wyciskarki ręczne można zabrać ze sobą na wakacyjny wyjazd. To niezwykle prosty sposób na zdrowy sok nawet podczas podróży, a ponadto nie będą one stanowiły dodatkowego obciążenia w bagażu.

Niestety dużym minusem wyciskarek ręcznych jest ich ograniczenie co do produktów do jakich mogą być używane, ponieważ sprawdzą się głównie w przypadku cytrusów, które zawierają w sobie dużą ilość soków. Takie owoce jak marchewka czy banany, które mają małe ilości wody niestety nie da się przerobić na sok, za pomocą wyciskarki ręcznej.

Jak widać wyciskarki ręczne to niezwykle praktyczny dodatek do każdej kuchni, który w prosty sposób może odmienić sposób przyrządzania posiłków i zamienić codzienne śniadanie w przepyszną bombę witaminową, w postaci świeżo wyciskanego soku.


VN:D [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Wyciskarka ręczna - sposób na zdrowy sok na wakacjach, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Skomentuj...