Twarożek – idealny na dietę

Twaróg jest obecny w naszej diecie od wielu lat, jednak ostatnio pojawiły się pewne kontrowersje z nim związane. Niektórzy uważają, że nie powinno się go spożywać w dużych ilościach, inni są zdania, że nie powinien być w naszej diecie obecny w ogóle. Jaka jest prawda i czy osoby, które chcą schudnąć mogą go spożywać?

Dlaczego warto jest jeść sery białe?

O tym, czy twarogi są zdrowe można przekonać się w bardzo prosty sposób. Wystarczy zapytać dietetyka lub poszukać na forach traktujących o fitnessie opinii specjalistów. Każdy, kto zawodowo zajmuje się sprawami żywieniowymi stwierdzi, że spożywanie serów białych oraz ogólnie nabiału bardzo dobrze wpływa na organizm oraz wagę, nawet wtedy, gdy celem jest zrzucenie kilku nadprogramowych kilogramów.

Przede wszystkim twaróg jest produktem z mleka, a więc jest jednym z najlepiej przyswajalnych białek i to waśnie ze względu na ten aspekt, jest produktem po który sięgają osoby chcące zadbać o swoje zdrowie utrzymujące dietę, jak również aktywne sportowo.

Białko jest bowiem jednym z najważniejszych budulców naszego organizmu. Składa się z ok. 17% tłuszczu i 2,5% laktozy. Zawiera dużo aminokwasów, substancji witaminopodobnych. Wspomaga regenerację kości przy złamaniach i wzmacnia je. Zapobiega również chorobom krwi i serca.

Przede wszystkim spożywanie twarogów jest korzystne dla osób, które się odchudzają, ponieważ są one niskokaloryczne. Jedna porcja zawiera ok 160 kalorii, a więc niewiele. Nie należy jednak przesadzać z jego spożywaniem, ponieważ za duże ilości również nie wpłyną dobrze na zdrowie oraz figurę. Nie powinno się przekraczać dziennej dawki 200g.

Oczywiście ze spożywania nabiału powinny zrezygnować osoby, które mają problemy żołądkowe lub alergie np. na laktozę. Po czym poznać, że produkty z tej dziedziny nie służą? Po ogólnie złym samopoczuciu, bólach brzucha, jak również częstymi wizytami w toalecie, bezpośrednio po ich spożyciu.

Dlaczego niektórzy nie polecają twarogu?

Krąży opinia, iż białko pochodzące z twarogu jest gorsze, niż to, które jest pochodzenia zwierzęcego, co powinno mieć szczególne znaczenie w kontekście odchudzania. Innym z kolei zarzutem jest fakt, iż sery białe czy ogólnie nabiał bardzo długo się trawią. Najpierw proces ten zaczyna się w żołądku, a w późniejszym procesie w jelitach. W ten sposób białko wchłania się ok 7 godzin. Nie jest to jednak nic złego, bowiem ten powolny proces pozwala na ciągłe dostarczanie nowych zasobów białka.

Czy sery białe light są lepsze?

Odchudzając się należy uważać na produkty typu light. Niestety obecnie producenci bardzo często nazywają tak produkty, chociaż w rzeczywistości nie tylko nie są bardziej „fit”, ale wręcz mogą zawierać więcej tłuszczu, niż standardowe produkt. Sięgając zatem po sery białe tego typu, warto najpierw dokładnie przeczytać etykietę i skład, a następnie porównać ją z normalnymi produktami. Patrząc na to, ile jest korzyści, jak niska jest kaloryczność oraz możliwości w serwowaniu nabiału widać, że warto jest spożywać twarożek nawet podczas odchudzania.


VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Skomentuj...