Restaurant Day w Poznaniu!

Autor:

Sierpień 9, 2012WydarzeniaSkomentuj...

Restaurant Day w PoznaniuJuż 19 sierpnia na całym świecie odbędzie się kolejna edycja Restaurant Day, czyli kolejna odsłona wyjątkowej imprezy dla wszystkich lubiących gotować.

Pomysł jest prosty – każda osoba kochająca gotować ma możliwość stworzenia własnej, jednodniowej restauracji. Każde miejsce jest dobre: park, ogród, uliczka pod blokiem. Wystarczy przygotować dobre jedzenie i już możemy wczuwać się w rolę restauratora.

Podczas pierwszej, skandynawskiej edycji tego „karnawału jedzenia” w 13 fińskich miastach powstało 40 nietypowych restauracji, następna odsłona akcji, która odbyła się pół roku temu, objęła już 300 restauracji z 12 państw!

Poznaniacy mieli okazję pobawić się w restauratorów w maju tego roku – w parku przy Starym Browarze tarty i grillowane kanapki oferowała restauracja PUGA, a domowymi potrawami kusiła jednodniowy lokal stworzony w KontenerART przez stowarzyszenie MiSieTuPodoba.

KontenerART zachęca wszystkich poznaniaków zainteresowanych gotowaniem do prowadzenia swojej restauracji w kontenerach. Wystarczy się zgłosić na RestaurantDayPoznan@gmail.com. – Razem stwórzmy największą, najbardziej oryginalną i różnorodną restaurację na świecie! A jeśli nie lubisz gotować i marzysz o tym, aby spróbować najwyśmienitszych dań spod ręki jeszcze nie odkrytych mistrzów sztuki kulinarnej, koniecznie przyjdź z kocem, przyjaciółmi i pustym żołądkiem – apelują organizatorki.

Szczegóły na stronie organizatora oraz na facebookowym profilu KontenerART.


VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.5/10 (2 votes cast)
Restaurant Day w Poznaniu!, 9.5 out of 10 based on 2 ratings

Skomentuj...