Łosoś na parze w warzywach

Ultra zdrowo, super lekko i ekstra smacznie. 

Łosoś na parze w warzywach
To danie to esencja gotowania na parze - charakterystyczny aromat świeżego łososia tak często jest zaburzany, tłumiony lub "gubiony" przy tradycyjnym smażeniu czy nawet pieczeniu, że warto przypomnieć sobie, jak naprawdę smakuje ta ryba. O korzyściach zdrowotnych wynikających z rezygnacji z masła i nadmiaru soli nie trzeba oczywiście wspominać. No i wreszcie na tę tłustą bądź co bądź rybę mogą sobie z czystym sumieniem pozwolić nawet osoby na diecie!
Write a review
Print
Składniki
  1. 300 g fileta z łososia ze skórą
  2. 100 g mrożonego groszku zielonego
  3. 100 g brokuła, podzielonego na różyczki
  4. 1 cukinia średniej wielkości
  5. Sok z cytryny
  6. Pęczek koperku
Wykonanie
  1. Łososia myjemy, kroimy na średniej wielkości porcje, nacieramy solą, pieprzem, przeciśniętym przez praskę czosnkiem i sokiem z cytryny, pozostawiamy w lodówce na 2 – 3 godziny.
  2. Koperek siekamy drobno, cukinię kroimy na cieniutkie plasterki.
  3. Zagotowujemy wodę w garnku do parowania. Na kawałkach zamarynowanego łososia umieszczamy sporą ilość koperku i po kilka rodzynek. Rybę wkładamy na dolne sitko. Gotujemy 10 minut, po czym na wyższym sitku umieszczamy plastry cukinii, rozmrożony uprzednio groszek i brokuł. Gotujemy dalsze 7 do 10 minut, pilnując, by brokuły nie były zbyt miękkie. Warzywa solimy do smaku po ugotowaniu. Podajemy z ryżem.
Wolna Kuchnia.pl http://wolnakuchnia.com/

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Łosoś na parze w warzywach, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Skomentuj...