Kuchenne porady i triki – część pierwsza: warzywa

Chcesz czuć się w kuchni naprawdę pewnie? Wróć do sztuczek, jakie stosowały przy gotowaniu nasze superbabcie. To naprawdę działa!

Warzywa

  • Najlepszy sposób na kalafior: myjemy go w mocno osolonej wodzie, co pozwoli pozbyć się mieszkających w jego czeluściach owadów i gąsieniczek. Po dokładnym oczyszczeniu gotujemy go w wodzie z filiżanką mleka – po ugotowaniu będzie biały i bardzo delikatny.

Przywiędła sałata i liście ziół – włóż je do zimnej wody z łyżeczką mąki ziemniaczanej. Odzyskają świeżość! Innym sposobem jest zanurzenie liści sałaty na 10 minut w zimnej wodzie z sokiem cytrynowym.

Marchewkę zawsze podajemy z odrobiną masła. Umożliwia to przyswojenie cennego karotenu, a ponadto sprawia, że marchew nabiera delikatnego, słodkawego smaku.

Świeże ogórki – czy to podawane osobno, czy w sałatce lub mizerii – zawsze sól tuż przed podaniem. Osolone na długo przed puszczą sok i będą zwiotczałe.

Ogórka zawsze obieramy od strony jasnej do ciemnej, w przeciwnym razie będzie miał gorzki posmak.

Brukselka – gdy ją gotujesz, natnij ją lekko od dołu i gotuj z odrobiną mleka i szczyptą cukru. Będzie naprawdę pyszna i delikatna.

Łatwe zdejmowanie skórki pomidora: nacinamy go lekko od dołu na krzyż, zanurzamy na 20 sekund we wrzątku, po czym zalewamy zimną wodą.

Szczypiorek, dymka, świeże liście ziół – tnij nożyczkami! Kup dziecięce, plastikowe nożyczki do papieru i przeznacz je specjalnie do cięcia ziół.

Ziemniaki ugotują się szybciej, gdy dodamy do nich łyżkę margaryny.

Odrobina cukru dodana do wody podczas gotowania zielonych warzyw sprawi, że nie straca one pięknej zielonej barwy.

Aby kolba kukurydzy miała lepszy smak, do wody w której się gotuje wsypujemy odrobinę cukru i wlewamy kilka łyżek mleka.

Pomysł na ziemniaki z ciekawym posmakiem: do wody, w której się gotują, możemy dodać dowolne zioła (nawet miętę!) lub wlać odrobinę bulionu.


VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Skomentuj...