Kuchenne porady i triki – część II: mięso i ryby

W drugiej części poradnika podrzucamy garść pomysłów na przyrządzanie mięsa i ryb. Wegetarianom wstęp wzbroniony.

Jeśli chcemy określić czas pieczenia mięsa, na każdy kilogram jego wagi przeznaczamy ok. 1 godziny. Mięsa drobiowe pieką się szybciej, wieprzowe potrzebują o 10, a wołowe – o 15-20 min. dłuższej obróbki.

Mięso nacieraj przed obróbką sokiem z cytryny – szybciej zmięknie podczas smażenia, gotowania, duszenia lub pieczenia. Natomiast ryba natarta sokiem cytrynowym będzie delikatniejsza i bardziej krucha.

Przygotowanie mięsa do obróbki15 minut przed końcem pieczenia mięsa z kurczaka posmaruj jego powierzchnię miodem. Zyska niepowtarzalny, kontrastowy posmak oraz apetyczną chrupiącą skórkę.

Tłuszcz nie będzie pryskał na patelni, jeżeli dodasz do niego szczyptę soli!

Ryby smaży się bez przykrycia!

Mięso rozbijesz równomiernie i bez szarpania, gdy owiniesz je folią spożywczą lub włożysz do woreczka.

Mulistego posmaku ryby pozbędziesz się wkładając ją wcześniej na 2 godziny do mleka z pieprzem. Innym sposobem jest natarcie rybki sokiem z cytryny.

Filet z piersi kurczaka marynowany 2 godziny w maślance zyskuje niepowtarzalną kruchość i delikatność.

Wędzony łosoś dłużej zachowa świeżość, gdy włożymy go do pojemnika ze świeżym koperkiem i zalejemy cienką warstwą oliwy. Szczelnie zamknięty może przeleżeć w lodówce nawet tydzień.

Ryby i mięso pieczone coś w foli aluminiowej należy zawinąć matową stroną do wewnątrz. Jeśli chcemy podtrzymać ciepło przyrządzonej już potrawy, zawijamy ją błyszczącą stroną do wewnątrz.


VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
Kuchenne porady i triki - część II: mięso i ryby, 9.0 out of 10 based on 1 rating

Skomentuj...