Jakie soki warto pić rano?

Śniadanie jest pierwszym i najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Treściwy posiłek zapewnia energię na wykonywanie codziennych czynności. Zdrowym nawykiem jest picie soków owocowych lub warzywnych jako część zbilansowanego posiłku o poranku. Podpowiadamy, jakie soki wybrać.

Dlaczego warto pić soki na śniadanie?

Śniadanie to posiłek, który ma dostarczyć organizmowi jak najwięcej energii do działania. Zastąpienie porannej kawy i herbaty sokiem z warzyw lub owoców może przynieść wiele korzyści. Świeżo wyciśnięty sok to absolutna bomba witaminowa, bogata w cenne składniki odżywcze. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a przede wszystkim mózgu. Dlatego dostarczenie ich organizmowi już z samego rana jest pomocne w wypełnianiu codziennych zadań i obowiązków.Sniadanie

Zaletą picia soków na śniadanie jest to, że składniki odżywcze w nich zawarte, najlepiej wchłaniają się na pusty żołądek. Dlatego ranek jest najlepszą porą do spożywania świeżych soków, przygotowanych za pomocą wyciskarki hurom.

Ponadto przygotowany rano sok można zamknąć w szczelnym opakowaniu i zabrać ze sobą do pracy lub szkoły. Należy jednak pamiętać o tym, by spożyć go w miarę szybko lub przechowywać w chłodnym miejscu od momentu wyrobu, ponieważ szybko traci swoje zdrowotne właściwości.

Pomocą w codziennym przygotowaniu świeżego soku może być zakup wyciskarki. Dzięki temu urządzeniu, ma się swobodę dobierania składników według indywidualnych preferencji. Wyciskarka hurom bez problemu wyciśnie sok z warzyw i owoców, jak również zieleniny i kiełków.

Jakie soki warto pić na śniadanie?

Najlepsze dla zdrowia są świeże soki przygotowane w domu. Kiedy nie posiada się jednak czasu lub wyciskarki hurom, można zaopatrzyć się w sok z kartonu lub butelki. Należy jednak zwrócić uwagę na jego skład. Do wyboru jest wiele soków o różnych właściwościach.

Picie soku pomarańczowego na śniadanie, to trend, który często zaobserwować można w filmach i reklamach. Nie bez powodu, bowiem sok pomarańczowy to bogate źródło witaminy C, która jest cennym składnikiem odżywczym. Kolejnym przykładem jest sok z marchwi. Zawiera on dużo karotenów, które uznawane są za skuteczne antyoksydanty. Opóźniają one proces utleniania komórek, dzięki czemu proces starzenia jest spowolniony. Sok z marchwi jest więc eliksirem młodości, którego nie powinno zabraknąć na śniadaniowym stole.

Zdrową propozycją są też soki przygotowane z jasnozielonych roślin, takich jak sałata rzymska, kapusta, szpinak, ogórek, seler i wiele innych. Właściwie skomponowane i przyprawione mogą stanowić smaczny dodatek do śniadania. To od nas samych zależy, co znajdzie się w porannym koktajlu.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru soku?

Podczas wyboru soku należy zwracać uwagę na jego jakość i skład. Najlepiej, jeżeli nie będzie zawierał dodatków w postaci cukru i konserwantów. Ukryte ulepszacze, takie jak syrop glukozowo-fruktozowy i itp. mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie i samopoczucie.

Podczas wyboru soku z kartonu lub butelki warto również zwrócić uwagę, czy jest to „sok 100%”. Oznacza to, że do jego produkcji użyto wyłącznie owoców lub warzyw, bez dodatkowych składników. Dla pewności, warto zawsze zapoznać się z etykietą. Najlepiej, jeżeli możemy samodzielnie przygotować sok. Mamy wtedy pewność co do jego składu i pochodzenia. Dobrze użyć do tego celu wyciskarki hurom.


VN:D [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Jakie soki warto pić rano?, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Skomentuj...