Sierpień pełen smaku – najlepsze nadchodzące festiwale kulinarne!

Autor:

Sierpień 2, 2014Wydarzenia2 komentarze

Za nami półmetek wakacji – może drugą część lata spędzić smakowicie? Prezentujemy najciekawsze wydarzenia kulinarne nadchodzących tygodni. Jedźcie i jedzcie!

Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku

14-17.08.2014

Poznań, Stary Rynek

Jedno z najważniejszych i największych wydarzeń kulinarnych w Polsce, odwiedzane licznie przez miłośników pyszności z kraju i z zagranicy. Specjały z całego świata – od litewskich kindziuków przez hiszpańskie oliwy po belgijskie piwa, oraz, oczywiście, produkty regionalne sygnowane przez najlepszych polskich wytwórców żywności tradycyjnej – do kupienia, zjedzenia na miejscu i degustacji. Ponadto jak zwykle konkursy, pokazy live-cooking, laboratoria smaku, warsztaty, zajęcia kulinarne dla najmłodszych, a wieczorem – atrakcje muzyczne: blues, muzyka klasyczna, folk i jazz. Odbędą się także liczne konferencje tematyczne, spotkania autorskie i inne wydarzenia związane z szeroko pojętą kulturą kulinarną.

Strona organizatora: http://www.ofds.pl/pl/

 

fot. strona Organizatora

fot. strona Organizatora

Festiwal Smaku w Grucznie

23-24.08.2014

Gruczno, ul. Młyńska 4

Gruczno to niewielka miejscowość w województwie kujawsko-pomorskim, rozsławiona głównie przez znakomity cykl imprez związanych z tradycjami kulinarnymi regionu. Ponad 100 wystawców i 20 tysięcy odwiedzających to liczby, które robią wrażenie i świadczą o rozmachu corocznego święta smaku. Tradycyjnie prezentacje, sprzedaż, degustacje lokalnych specjałów, a także koncerty, występy artystyczne i inne atrakcje.

Festiwal Smaku w Grucznie szczyci się – jako jedyne tego typu wydarzenie w Polsce – rekomendacją organizacji Slow Food, a także przyznanym w 2008 roku tytułem „Najlepszego Produktu Turystycznego Regionu”.

Strona organizatora: http://festiwalsmaku.pl/

festiwal-smaku-gruczno

 

Festiwal Dziedzictwo Kulinarne Warmii Mazur i Powiśla

30 sierpnia 2014

Olsztyn, Stare Miasto

Impreza odbywa się od 2010 roku i jest jednym z najbardziej atrakcyjnych letnich wydarzeń w regionie. W programie pokazy kulinarne, degustacja potraw tradycyjnych, lokalnych i regionalnych, prezentacja produktów żywnościowych. Unikatowe smaki w otoczeniu wyjątkowej mazurskiej przyrody tworzą kompozycję idealną na wypoczynek będący pożegnaniem wakacji.

dziedzictwo_kulinarne

Europejski Festiwal Smaku

4-7 września 2014

Lublin: Stare Miasto, Browar Perła, Most Kultury oraz nowoczesne Centrum Wystawiennicze Galeria Gala

Jeden z najbardziej imponujących festiwali kulinarnych w kraju, prezentujący produkty tradycyjne i regionalne ze wszystkich regionów Europy, żywność ekologiczną oraz, ze szczególnym naciskiem, kulturę kulinarną Lubelszczyzny.

Nieodłącznym elementem towarzyszącym delektowaniu się specjałami jest muzyka na najwyższym poziomie. Podczas tegorocznej, 6. edycji Europejskiego Festiwalu Smaku gwiazdami festiwalu będą zespół Omega z orkiestrą symfoniczną, Shantel Bucovina Club Orchestra, Voo Voo z orkiestrą strażacką, Kayah & Transoriental Orchestra, Sztywny Pal Azji, Chluba.

Festiwal jest projektem interdyscyplinarnym, łączącym przyjemność jedzenia, sztukę i rozrywkę na najwyższym europejskim poziomie. Oprócz degustacji, warsztatów i pokazów kulinarnych, impreza obejmuje też takie atrakcje, jak treningi medytacyjne, zajęcia z jogi, konwent blogerów, imprezy taneczne, wystawy dzieł sztuki, spektakle teatralne, spotkania autorskiei liczne niespodzianki. Promocja Lubelszczyzny na najwyższym poziomie – tu nie sposób się nudzić!

Strona organizatora: http://www.europejskifestiwalsmaku.pl

 europejski-festiwal-smaku-lublin

 

 

 

 

 


VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
2 komentarze do “Sierpień pełen smaku – najlepsze nadchodzące festiwale kulinarne!”
 1. A szykuje się coś w okolicach Wrocławia? :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • We Wrocławiu zawsze coś się dzieje :) W najbliższą niedzielę, 31 sierpnia w Ogrodzie Botanicznym Święto Mąki z konkursem wypieków, grillem i muzyką na żywo (oby pogoda dopisała…), a do 6 września na Dworcu Świebodzkim trwa Bazar Smakoszy. Udanego smakowania!

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

Skomentuj...