Polecane lokale

dobre lokale w polsce zdrowa żywność rekomendacja slow foodSubiektywny przegląd najlepszych i najciekawszych w Polsce restauracji i lokali ze zdrowym, wartościowym jedzeniem. Prezentujemy lokale drogie i tanie, eleganckie i na luzie, wszystkie jednak – z duszą i smakiem najwyższej próby. Tutaj możecie nie tylko dobrze zjeść, ale również podelektować się atmosferą, poznać inny wymiar kultury kulinarnej i mieć pewność, że zamawiane przez Was posiłki są zdrowe, pełnowartościowe i oryginalne.

Hotel SPA Dr Irena Eris, Wzgórza Dylewskie

Ostróda, Wysoka Wieś 22

Pierwsza polska restauracja rekomendowana przez Slow Food Polska.

Przytulna i elegancka, z otwartą kuchnią. Menu restauracji zmienia się wraz z porami roku, a ponadto dania mogą być dostosowywane do indywidualnych potrzeb gości.

Warunkiem przyznania rekomendacji było włączenie do menu przynajmniej 3 typowych potraw regionalnych oraz korzystanie z lokalnych produktów zaakceptowanych przez Slow Food Polska®.
W karcie alkoholi musiało się natomiast znaleźć co najmniej 5 rodzajów win i mocnych trunków rekomendowanych przez organizację Slow Food®

HOTEL STARY
ul. Szczepańska 5

Dania inspirowane kuchnią polską. Restauracja posiada rekomendację organizacji Slow Food Polska.

Zamek Książąt Pomorskich
ul. Korsarzy 34

Restauracja „Na Kuncu Korytarza” znajduje się w wieży więziennej Zamku Książąt Pomorskich.

Wnętrze w artystycznym stylu z gotyckim sklepieniem i ścianami autorstwa Ryszarda Kaji – jednego z najlepszych scenografów polskich.

Restauracja serwuje dania kuchni polskiej i kontynentalnej. Domeną tego miejsca są również nietuzinkowe potrawy ze śledzi zebrane w „Kolekcję śledziożerców”. Restauracja otrzymała wyróżnienie w konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów za najlepszą polska regionalną potrawę Perła 2010 za Zupę księżnej Anny Jagiellonki na sandaczu.

ul. Kościelna 1

Karczma słynie z bardzo dobrej kuchni, posiada rekomendację Slow Food Polska. Goście mają do wyboru dania – specjalności regionalne, Michę Mnicha, Michę Karczmarza, a także znakomite potrawy z ryb.

Karczma organizuje również grillowanie, ognisko, lepienie pierogów, pieczenie „ paluchów” , a w okresie wakacyjnym zapraszamy do samodzielnego wypieku chleba, lepienia garnków, malowania witraży, wykuwania podkówek, a także wykonywania różnymi technikami świec
z wosku pszczelego.

ul. Kościelna 43

Bardzo klimatyczna restauracja w samym sercu ultrapoznańskiej dzielnicy Jeżyce. Reprezentatywne i reprezentacyjne oblicze kuchni wielkopolskiej. Specjalnością lokalu jest kaczka z modrą kapustą i drożdżowymi pyzami, a także pierogi z mąki gryczanej nadziewane kaczką i soczewicą i oczywiście wielkopolski gzik z ziemniakiem.

 

 

ul. Żydowska 26/4

Bardzo chwalona przez bywalców restauracja z oryginalną kuchnią czeską oraz wyborem czeskich piw i win.

ul. Ratajczaka 18

Tutaj naprawdę jest eko! Zdrowe słodkości, sałatki, mnóstwo herbat, soki owocowo-warzywne z ziołami… Na miejscu można również kupić produkty organiczne. Tu trzeba zajrzeć. Kwintesencja slow food!

ul. Rynek-Ratusz 2

Kultowy browar i restauracja w jednym. Warto tu przyjść przede wszystkim na doskonałe, niefiltrowane, żywe piwo warzone na miejscu według 500-letniej tradycji – jasne, pszeniczne, miodowe, karmelowe, ciemne… Do tego świeży chleb ze smalcem, kiszone ogórki oraz tradycyjne dania z bogatego menu. Lokal oblegany, ale wart odwiedzenia.

ul. Wita Stwosza 16

Ciekawy lokal wege ze specyficznym klimatem i bardzo dobrym jedzeniem.

ul. Piotrowska 97

Dania, które zachwyciły podniebienia Największych Smakoszy KURTA SHELLERA, PACSCALA, CARLOSA GONZALES – TEREYRA. Lokal posiada rekomendację Slow Food Polska.

Pszczyna Rynek 20

Restauracja Stara Piekarnia, funkcjonująca przy Hotelu Zamkowym*** została stworzona z myślą o smakoszach kuchni regionalnej i europejskiej. Specjalnością są dania z gęsi.Lokal rekomendowany przez Slow Food Polska.

ul. Foksal 17

KRĘGLICCY to sześć warszawskich restauracji etnicznych, które przeniosą Was w świat naszych fascynacji kulinarnych.

W zależności od upodobań i nastroju, możecie wybierać wśród lokali:

Trattoria włoska Chianti (ul. Foksal 17)

Restauracja meksykańska El Popo (ul. Senatorska 27)

Grecka tawerna Meltemi (Drawska róg Szczęśliwickiej)

Grecka tawerna Santorini ( ul. Egipska 7)

Restauracja hiszpańska Mirador (ul. Grzybowska 2 lokal 20)

Tradycyjna polska restauracja Piątka Ćwiartka (Bistro w Arkadach Kubickiego, Zamek Królewski)

Restauracja Opasły Tom (ul. Foksal 17) – rekomendowana przez Slow Food Polska. 

 

 


VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.5/10 (2 votes cast)
Polecane lokale, 9.5 out of 10 based on 2 ratings
One Response do “Polecane lokale”
  1. Restauracja 99 łączy najnowsze trendy kulinarne z całego świata z tradycyjną kuchnią polską. We wzreśniu 2013 roku otrzymła rekomendację Slow Food. Znaczek Ślimaka (logo Slow Food) jest na całym świecie gwarancją, że w tym miejscu można zjeść nie tylko smakowicie, ale także sezonowo, a jedzenie przygotowywane jest z produktów regionalnych, świeżych i ekologicznych. I taką właśnie ma dewiza Restauracja 99 usytuaowana centrum Warszawy.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Skomentuj...