Do zobaczenia w Poznaniu! VII Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku

Autor:

Sierpień 12, 2013WydarzeniaSkomentuj...

Ogolnopolski-Festiwal-dobrego-smaku-poznan

Fot. http://www.ofds.pl

Tegoroczny sierpniowy „długi weekend” w stolicy Wielkopolski upłynie bardzo smakowicie! W dniach 15-18.08 na Starym Rynku odbędzie się kolejna impreza z bardzo popularnego cyklu imprez kulinarnych.

Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku to jedno z najlepiej zorganizowanych i najpopularniejszych wydarzeń kulinarnych w naszym kraju. Co roku przyciąga dziesiątki tysięcy odwiedzających, którzy bez pośpiechu i w beztroskiej atmosferze kupują, smakują, wąchają i pogłębiają swoją wiedzę na temat produktów regionalnych, korzystając z bogatej oferty ponad setki wystawców (w tym roku na Starym Rynku stanie ponad 120 kramów z przysmakami ze wszystkich regionów Polski oraz wielu krajów Europy i świata). Tradycyjnym uzupełnieniem imprezy będą pokazy mistrzów kuchni oraz muzyka na żywo w klimatach folku, jazzu i bluesa.

Od poznańskich szarych kluch, przez piróg biłgorajski po bretońskie ostrygi i cypryjski ser halloumi; od tradycyjnych polskich nalewek, przez piwa regionalne po najlepsze wina z wszystkich regionów Europy; od pachnących kiełbas i wędlin przez ryby z najczystszych wód po aromatyczne sery – a wszystko to będzie można obejrzeć, powąchać, degustować i kupić, by delektować się w domu najwyższej jakości żywnością – najczęściej ekologiczną i certyfikowaną.

Nie mniejszą atrakcją będą pokazy kulinarne szefów kuchni poznańskich restauracji, autorów programów kulinarnych i blogerów. Na tych, którzy lubią aktywnie uczestniczyć w tego typu imprezach czekają warsztaty kulinarne – zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku to także konkursy dla zawodowców i amatorów (m.in. konkurs o tytuł Polskiej Nalewki Roku i konkurs Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów), konferencje, pokazy filmowe (Jiro śni o sushi, 18 spotkań przy stole i polecany już przez nas Faceci od kuchni) premiery książek, wystawy (w tym roku Na zdrowie! – wystawa etykiet i opakowań polskich nalewek, wódek i likierów od końca XIX w. do lat pięćdziesiątych wieku XX), kolacje degustacyjne, pikniki, laboratoria smaku, IV Poznański Bieg Kelnerów VineBridge i inne imprezy towarzyszące.

W niedzielę odbędzie się specjalna, festiwalowa edycja Targowiska Regionalnej Żywności Tygiel na Rynku – inicjatywy, której kibicujemy od początku.

Szczegółowy program imprezy: Program OFDS

Do zobaczenia!


VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Do zobaczenia w Poznaniu! VII Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku , 10.0 out of 10 based on 1 rating

Skomentuj...