Będzie impreza! Jesień z naturalną żywnością w Łodzi i w Poznaniu

Łódź czy Poznań?  W październiku przynajmniej jedno z tych miast powinno znaleźć się w rozkładzie jazdy każdego zainteresowanego branżą naturalnej żywności. Nie tylko producentów, dystrybutorów i restauratorów – takie targi to często doskonały sposób na spędzenie czasu dla całej rodziny: tu można posmakować, zainspirować się, zrobić zakupy, a przede wszystkim dobrze bawić. Będzie kolorowo, pachnąco i bardzo smacznie!Targi Żywności Naturalnej i tradycyjnej Smaki regionów Poznań

Zaczynamy od Poznania, który w dniach 6-9 października stanie się prawdziwym królestwem slow foodu. Odbywające się w tych dniach, pod egidą  Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych Polagra Food (8-11 października), Targi Smaki Regionów,  to wyjątkowa impreza dedykowana producentom i smakoszom regionalnej, tradycyjnej i ekologicznej żywności. Na zwiedzających czekają degustacje regionalnych specjałów wytwarzanych od lat wedle oryginalnych receptur, prezentacje unikatowych wyrobów licznych małych lokalnych producentów: win, nalewek, chlebów, tradycyjnych wypieków, wędlin, produktów serowarskich, przetworów warzywnych i owocowych.

Ekspozycję urozmaicą jak zwykle pokazy sztuki ludowej, tradycyjnego rzemiosła, rękodzieła oraz prezentacja oferty gospodarstw agroturystycznych. Oczywiście nie zabraknie paneli dyskusyjnych i cyklu konferencji tematycznych dotyczących żywności naturalnej, tradycyjnej i lokalnej.

Po raz pierwszy odbędzie się także konkurs zatytułowany „Najciekawsza Promocja Regionu”, który ma wyłonić najlepsze stoisko targów, co wpłynie zapewne na atrakcyjność prezentacji konkurujących ze sobą stoisk. Z pewnością będzie na co popatrzeć i czego posmakować.

Tradycyjnie Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego zorganizuje podczas targów finał XII edycji konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo” połączony z prezentacją produktów, które otrzymają „Kulinarne Perły”.

Przez wszystkie dni trwania targów odbywać się będzie nie tylko prezentacja i degustacja regionalnych produktów, ale prowadzona będzie także ich sprzedaż, warto więc wybrać się na małe zakupy.

Organizatorami targów promujących naturalną, certyfikowaną żywność tradycyjną są Międzynarodowe Targi Poznański i Związek Województw RP.

Targi Smaki Regionów

Poznań, MTP,  6-9.X.2012 r.

 

Targi żywności naturalnej ŁódźNatomiast w  dniach 12 – 14 października 2012 r. na terenie Międzynarodowych Targów Łódzkich wielkie święto branży produktów ekologicznych i tradycyjnych – Targi Natura Food.

Swoją ofertę zaprezentują:

  • – producenci żywności tradycyjnej i ekologicznej
  • – gospodarstwa ekologiczne i agroturystyczne
  • – farmy zdrowia
  • – hurtownie, sklepy z żywnością wysokiej jakości
  • – winiarnie, browary

W ramach targów przeprowadzone zostaną konkursy dla producentów: Konkurs o Złoty Medal NATURA FOOD 2012 oraz Konkurs na Najlepszy Polski Produkt Ekologiczny.

Wykłady i warsztaty organizowane w trakcie targów powinny przyciągnąć osoby zainteresowane biznesowym aspektem branży bio żywności (warsztaty Akademii Biokurier „Orkisz, płaskurka, jajka od zielononóżki, ser od krowy polskiej czerwonej – czyli jak wypromować, pozyskać i sprzedać eko produkty z dawnych odmian i ras„), oraz wszystkich fanów zdrowej żywności, zainteresowane dietetyką oraz pysznym i zdrowym gotowaniem w duchu „Akademii Pięciu Smaków”  (otwarte wykłady „Zdrowe odżywianie zgodne z rytmem natury”).

Targi Natura Food 2012

Łódź, MTŁ, 12-14.X. 2012 r.


VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Będzie impreza! Jesień z naturalną żywnością w Łodzi i w Poznaniu, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Skomentuj...